Dvojí radost. A obrovská

11. března 2011 v 7:17 | micha |  PÍŠE PTÁ CHE
Udělal jsem si v posledních dnech jednu obrovitánskou radost, kterou si ale budu moct plnými doušky vychutnat až za pár dní. Říkal jsem si, že si tu radost musím udělat, abych se zatím hodně moc těšil. Jenže můj problém je, že já se vždycky těším až moc, a ani k tomu nepotřebuju žádný stimuly. Takže teď jsem si udělal tu radost a ne že se těším - já už se proklatě nemůžu dočkat, dělá mi problémy myslet na cokoliv jiného. Pořád jsem jak na trní a zoufám si "Už aby to bylo!"

O co jde? Koupil jsem si lístek na koncík Marty Töpferové! Pro mě to je NAPROSTÁ SENZACE. Člověk s určitou mírou lásky k iberoamerické kultuře, za kterýho se maličko považuju, musí být šťastný. Takový člověk, který navíc nikdy na žádném jejím koncíku nebyl, ten musí být šťastný a nadšený. A takový člověk, který nikdy na žádném jejím koncíku nebyl a který navíc žije v Sudetech, kam se duch a rytmy Latinské Ameriky dostávají jen omylem jednou za pár let, tak ten musí asi zažívat něco mezi tranzem a naprostou extází.
Tak to je ten můj stav. A nedivte se mi, proboha. Marta Töpferová bude mít koncík v Novým Boru! Představte si, že by třeba R.E.M. přijeli do Lovosic :)) No možná trochu přeháním, díval jsem se na webovky MT a je fakt, že ona teď dělá velkou šňůru po Česku...Ale stejně...ona bude v Boru a týden na to má koncert v Brooklynu. To je bomba, ne?

Nový Bor vůbec tenhle měsíc bude hodně ujíždět na Latinské Americe a hispánských rytmech. Za týden tam bude brazislký karneval a festival brazislkých filmů a v jeho předvečer zahraje Petr Vít, zakldatel festivalu Iberica. Možná se rovnou přesunu do toho Boru a už tam zůstanu, minimálně do konce března :)


A ještě jednou se musím pochlubit, ještě jednu obrovitánskou radost jsem si v posledních dnech udělal, i když tu absolutně neplánovaně. V hudebninách na náměstí mi padl do oka zpěvník snad všech písní Karla Kryla a nešlo odolat. Fakt jsem to zkoušel, ale nešlo to :) Takže já, který nezpívám ani na nic nehraju, teď mám Krylův zpěvník.Jupííí!
Je naprosto úžasnej. Nejsou v ňom jenom noty a akordy, ale taky jako doplněk krásný krásný Krylovy básničky, který jsem zatím nikde jinde nečet.

Lehounce - jako dech
či kresba pana Šímy -
svítá. Hluk po schodech:
ta babka přináší mi
noviny. Pohromy
a staronové zvěsti

Košilka na pelesti
v ložnici v trojdobí.

Pod okny procitá
svítání mnohohlasé.

Hedvábím prošitá
přikrývka shrnula se
stranou. Dvě maliny
v růžově hnědém rastru
na kopcích z alabastru
uprostřed krajiny...

Dvě maliny v růžově hnědém rastru... Tyvole, není to snad nádherný?! Je to božííííí!! :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama