Pár P

20. května 2010 v 0:50 | micha |  PÍŠE PTÁ CHE
P

Tohle "P" je po dlouhé době První Písmenko napsaný pro Nabarvené ptáče.
Vlastně vůbec nevím, co mě Pudí Psát zase jako Ptáče. Není za tím žádný Plán.

To Psaní obecně má ale pořád stejný důvod. Zachovat ho. Zachovat si pro doby pozdější to, na co jsem právě myslel a dělal, myslím a dělám a budu myslet a udělám.

Zvláštní je, že se ale k Ptáčeti vracím, když zrovna nic zásadního pro uchování nemám, ani mě nenapadá


Tak si jen poznamenám, že největším Papáním pro moji lačnou duši jsou v posledních dnech Zbabělci. Český rozhlas udělal úžasnou věc: u příležitosti výročí konce války nechal načíst Škvoreckého Zbabělce, ale ne jen tak, ale úplně celé, větu od věty, slovo od slova - což u těchto rozhlasových čtení není úplně běžné. Aspoň teda myslím.
Není to rozhlasová hra, je to "jenom" čtení, ale načteno je to moc pěkně a před usnutím se to moc pěkně poslouchá.
Je to volně ke stažení. Jenže to má osm částí a jen první část má asi padesát mega, tak jsem od toho zatím upustil. Moh bych si to sice vypálit, ale ten disk by pak stejně asi ležel ladem, tak na co?
Ladem stejně jako knižní Zbabělci. Před tou knížkou jsem měl doteď takový respekt, že jsem ji jenom pečlivě uchovával v knihovně

Zítra mě čeká cestování do LBC a dopoledne schůzka s VZ. V úterý volal, že by mě rád viděl, a já se na to těším. Kdysi mě ochotně zásoboval množstvím důležitých a zajímavých věcí. S nadsázkou říkám, že sehrál podobnou úlohu jako "Hluboké hrdlo" (nejde o název legendárního pornofilmu :)) - Bernsteinův a Woodwardův utajený zdroj ve Watergate.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama