Květen 2007

Útržky

22. května 2007 v 0:12 | Nabarvené ptáče |  PÍŠE PTÁ CHE
Člověk zírá do propasti, ale nic nezírá zpátky na něho. V ten moment si člověk nachází svůj charakter. A to je to, co ho před tou propastí chrání.

Na vlnách pocitů

18. května 2007 v 10:51 | Nabarvené ptáče |  PÍŠE PTÁ CHE
Nautilus se noří hlouběji a hlouběji. Do hlubin sebe sama.
Je v klidných vodách. Neklidné Sladké moře už opustil. Proud vln z něj ho ještě občas zkropí. Nautilus jim neuhýbá. Spíš se zdá, že jim rád nastavuje svou příď. Sám ty vlny přivolává, když na ně hodně myslí.
Objímají ho a stahují ke dnu. Nautilus se topí. Utápí. Ve vlnách, v myšlenkách. Rád; je to zvláštní, líbí se mu to.
Jen chvíli. Kousky Sladkého moře, ty sametové molekuly, po chvíli setřese. Utápění je příjemné, ale k ničemu nevede. Utápění je příjemné.
Na břehu Robinson ukrajuje další den. Další běžný den. Loupe kůru ze stromu. Opatrně. Aby nešlápl do mraveniště u paty stromu. Mravenců jsou v něm desetitisíce. Silně bzučí. Odřezky kůry, stébla trav, písek i jíl jakoby obživly.
I mraveniště má svého Robinsona. O kus dál se vyhřívá na bílém písku. Stranou od ostatních. Ferda Mravenec. Někdy je rád sám. Někdy se rád tulí, hladí, mazlí. Vzpomíná na Berušku, jak byla nádherná. Na její úsměv. Na rýhu nad horním rtem. Na rýhu nad nosem, když dělá, že se zlobí.
Nautila objímají vlny Sladkého moře. Utápění je příjemné, ale k ničemu nevede. Utápění je příjemné.

Byl jsem tady. Igor Hnízdo

14. května 2007 v 0:08 | Nabarvené ptáče |  PODIVNĚJŠÍ NEŽ RÁJ
Ve středu jsem byl v divadle. Pro takového kulturního barbara je to událost, proto o tom píšu:-) Nebylo to ledajaké představení. Byl to Tříska, Kačer a Hrušínský v režii Hřebejka. I proto o tom píšu.
A ještě navíc to byla předpremiéra - v Lípě to bylo ve středu a slavnostní premiéra v Praze byla až druhý den - ve čtvrtek. Tak to si přece nešlo nechat ujít.
Bylo to senzační. Úplná trefa do mého gusta. Mám rád divadlo, u kterého se bavím, ale má to ještě nějaký přesah - že z toho cítím něco víc, že pak nad tím můžu přemýšlet.
A tenhle Kumšt měl docela vážné téma, ale taky jsem se od začátku do konce smál...Nevím, jestli to takhle autor napsal, nebo to je Hřebejkova práce, ale bylo tam pár krásných hlášek...
Králem představení byl Tříska....on hraje úplně nějak nadlidsky....úplně z něj sálá to, jak si to představení užívá, jak ho to baví...
Tříska hraje vším...zatímco Hrušínský hraje hlavně verbálně a naopak Kačer je zase podle mě nejlepší nonverbální herec, takže se úplně úžasně doplňovali....
Tak se mi to líbilo, že mi přišlo, že je to nějaký krátký....klidně bych se vydržel dívat dál a dál...
A asi bych měl objasnit ten titulek. Na zakoupený divadelní program se nám pan Tříska podepsal. Napsal tam: "Byl jsem tady. Igor Hnízdo." :-))

Po osmi letech

13. května 2007 v 1:35 | Nabarvené ptáče |  SÝÝÝÝR!
V roce 1999 jsme ve třech vyrazili na čundr - chodili jsme pěšky a jezdili stopem. Začínali jsme u Lužnice a pak jsme sjezdili další místa kolem Vltavy. Tý akci jsme - díky té Vltavě - začali říkat Blue Moldau. Letos jsme si vymysleli, že uděláme Blue Moldau 2. Že se na stejná místa vrátíme po osmi letech tentokrát na kolech. Většinu trasy jsme ujeli ve dvou. V závěrečné etapě - na cestě kolem Světa - jsme už zase byli tři jako původně. A všechno to bylo moc krásný.

Prci prci opičky

8. května 2007 v 17:05 | Nabarvené ptáče |  SÝÝÝÝR!
Dávám dohromady fotky z pětidenního cyklocestování po jižních Čechách. Zatím takovou malou ochutnávku - tohle se nám podařilo vyfotit při naší zastávce v ZOO v Hluboký nad Vltavou. To jaro jaro bláznivý, o kterým psala Jes-Terka i Jirka*, už přeskočilo i na opičky...Takový malý a jak se vyznaj :-)