Vědec přes kroje, tanečnice a herečka

16. června 2006 v 18:03 | Nabarvené ptáče
Další z jubileí, která připadají na 12. června, jsem objevil 125. výročí od narození českého národopisce a pedagoga Karla Chotka. Informace se o něm se na webu hledají špatně, z vyhledávačů místo národopisce vyskakuje hrabě Karel Chotek, což je někdo úplně jiný. Národopisec je patrně mimo jiné autorem knih "Lidové kultury a kroje v Československu" a "Široký důl. Národopisná monografie české vesnice". Karel Chotek se narodil 12.června 1881 a zemřel 24. září 1967.
Osmdesáti let se 12. června dožívá také česká tanečnice a choreografka Růžena Erlingerová. Doufám, že se na mě nebude paní Erlingerová zlobit, ale její jméno jsem až doteď neznal. V té mé neznalosti mi ale příliš nepomohly ani tyto odkazy tady a tady.
Jubileum měla 12. června také herečka Marie Drahokoupilová. Narodila se 12. června 1941 a slaví tedy 65. narozeniny. Popravdě ani jí neznám, podle fotky bych možná poznal,. je tu také filmografie. Podle ní hrála i ve filmu Jára Cimrman ležící, spící o českém géniovi, o němž jsem se už zmínil v předchozím textu. O herečce napsal Blesk článek s názvem "Slečna Stříbrná se svést nedá".
.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama