Sundej si brejle, slepče

17. června 2006 v 1:07 | Nabarvené ptáče
Myslel jsem, že podobné trapasy se stávají jen mě. A ejhle, utnul se i George Bush. Alespoň podle zprávy na Mediáři.
Na středeční tiskové konferenci se americký prezident nahlas podivoval tomu, že jeden z novinářů má sluneční brýle, ačkoli je zataženo. Vyzval reportéra listu Los Angeles Times Petera Wallstena, aby mu otázku, týkající se Bushova poradce zopakoval ještě jednou, ale bez brýlí. "Upozornění pro diváky: není tu žádné slunce," vtipkoval před novináři Bush. Potom však zjistil, že novinář trpí vážnou oční chorobou.

Celý případ má melodramatický happy end. Když se totiž George Bush dozvěděl, že reportér trpí bolestivou Stargardtovou chorobou a brýle musí mít na očích téměř pořád, Wallstenovi zatelefonoval a omluvil se mu. Wallsten mu odpověděl, že se omlouvat nemusí, protože o nemoci nevěděl. "Já vás, chlapce od novin, popichuji v dobrém," řekl prý do telefonu Bush.
Vneslo mi to zpátky do paměti jednu historku z doby mojí puberty. Stalo se to v Lípě na Slovance, šli jsme z hospody opilí, k čemuž nám tehdy stačili snad i dvě piva. Po hlavní silnici vedoucí podél hospody si to šoural nějaký pán. Šel dost krkolomně. V mý hloupý hlavě se zrodila domněnka, že se jedná o pána, co to pěkně přepískl s chlastem, a šel jsem ho provokovat. Řekl jsem mu něco jako "Tak co dědo, ta silnice pro tebe není dost široká, co?" Otočil se na mě a zastřeným vzlykavým hlasem, řekl něco o tom, jak má nemocný nohy. Nebyl to žádný opilec, ale starý nemocný pán. Ten den už se mnou nic nebylo. Strašně jsem se styděl.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ada Ada | Web | 17. června 2006 v 8:38 | Reagovat

Drsné. Ale překvapilo mě, že měl alespoň tolik slušnosti, aby se omluvil. V takových situcích má člověk sto chutí, zahrabat se dva metry pod zem...Když vidím, kolik lidí ale udělá podobnou botu a vůbec jim to nedojde...

2 Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče | E-mail | Web | 17. června 2006 v 13:17 | Reagovat

Jsi snad vůbec první, kdo mi tu napsal komentář. Málem jsem ho přehlédl :-) Děkuju za to. A pod tvoje slova se klidně podepíšu. Ostatně souhlasím i s Tvojí reakcí na můj komentář na zuzy.blog.cz

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama