Středa čtvrtek

29. června 2006 v 23:19 | Nabarvené ptáče |  Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
Nestíhám si zaznamenat to, co bych chtěl. Když jsem na začátku června zakládal tenhle blog, myslel jsem na něj hlavně jako na deníček, který mi uchová, co jsem kdy a kde dělal, na co jsem myslel, s kým jsem se potkal...co jsem zase vyved apod.
Ale třeba včera jsem neměl čas ani chuť psát. Dneska se taky spíš přemáhám. Píšu, ale mám dojem, že během toho usnu. Za chvíli mi spadne hlava na klávesnici a zavírající se oči nechtěně vyťukají "dobrou noc".
Snad stihnu ještě pár písmenek při vědomí. Jen stručně ze včerejška a dneška. Včera ráno setkání na ZŠ Jižní kvůli sportovním fotbalovým třídám. Psáno v rámci sportu a tématu Česko hledá nové fotbalové talenty. Vyšlo dnes. Na setkání předseda SK Česká Lípa p. Karel Mrvík (on mě na českolipské přípravky upozornil, výborný pán, kéž by lidí jako on bylo víc), Václav Rys, fotbalový trenér (trénuje mladé naděje ve fotbalových třídách i A-mužstvo mužů FK Česká Lípa, udělal na mě dojem, pohodovej pán, muž na svém místě), ředitelka ZŠ Jižní Monika Pláničková (s ní jsem zas tolik nemluvil, za tu chvilku mě nenadchla ani nezklamala).

Pak už jen psaní, psaní, psaní. Kromě toho fotbalu taky o reggaéčku, seriál výročí o udavači a kolaborantovi Janu Rysovi-Rozsévačovi (fakt milý jméno, zvlášť pro udavače) z Rovenska pod Troskami, dva články o horkovzdušných balónech nad Bezdězem, jeden pro nás, jeden pro Prahu, ta si to ale nakonec nevzala, což se dalo čekat, akce proběhla už o víkendu, jen u nás jsme to museli sušit až do čtvrtečníku. Přitom jsme to původně vůbec dělat neměli, jenže Bořek to prý snad omylem vyfotil a nechtěl ty fotky oželet, tak musely vyjít, i když to už dávno nebylo aktuální. Kvůli infu o balónech jsem musel volat paní Nigrínové z Balón klubu Bílá Hlína na Mladoboleslavsku. Říkala také, že jim foukal příznivý vítr, který je zavál až k Bezdězu a Mácháči. Tak jsem to tam napsal. Pak mi volal rozzlobený Bořek, že prý vítr foukal přesně naopak. To mě vytočilo. "Bořku, neser, mám tady práce až nad hlavu, píšu článek, kterej se dělat neměl a píše se jen kvůli tobě, a ty mi voláš, abys mi řek, že nevim, odkud vane vítr?" To mě děsně rozesmálo. Byl jsem na Bořka navztekanej, ale tohle mě uklidnilo. Marek se Suříkem se prý taky bavili. Ještě jsem psal to nový OBI a obvolával městský policie kvůli radarům a českolipskou policii kvůli zatčenému motorkáři. Přes ICQ jsem si psal s Bárou.
Dnes ráno na tiskovce. Bylo tam nečekaně narváno, tím spíš, že ve středu na zastupitelstvu prý nebyl nikdo. Přijel i Míla Lubas, z Českolipského deníku přišly dvě, z běžné skladby chyběla pak už jen Martina, jež je na dovče. Tentokrát chyběla městská policie, zato státní policie vyslala mluvčí Balákovou i pana Hyska. Ten nás před začátkem opět bavil, tentokrát svými komentáři vzduchotechniky. Za nemocnici Petr Pokorný. Za město Jarda Švehla, Katka Amrichová a místostarosta Stejskal. Největší bombu měl asi Petr, nemocnice je v krizi, zavírá dvě oddělení a nejspíš bude propouštět. Dnes jsme to dávali na otvírák jedničky.
Po tiskovce otevření Panské uličky v Lípě. Moc mě to neoslovilo, myslel jsem už na další program. Pak jsem letěl autem do Sloupu v Čechách, kde se předávala vylepšení (domek na molu pro plavčíka, elektrifikace, oplocení) na koupališti. Přijel jsem, když už všichni odcházeli. Naštěstí nová paní starostka tam se mnou ještě chvíli zůstala. Chtěl jsem si tam pak na chvíli kecnout, dát si limču a něco k jídlu, ale neměl jsem s sebou kačky, nevybral jsem si. Když jsem odjížděl ze Sloupu, volal mi tajemník novoborské radnice p. Metál a huboval mě, že se vůbec nepíše o Novém Boru. Oháněl se tím, že má pro mě spoustu tipů. Tak jsme si hned domluvili spicha a zhruba za půlhoďky jsem už seděl u něj v kanclu. Tipů mi dal opravdu hafo, žádná superpecka, ale hodit se to bude. Navíc se za námi později stavila i mluvčí, která doplnila zajímavý info o festivalu Divadlo v ulicích - bude v Boru už teď během státních svátků a dá se tušit, že to bude výtečná záležitost. Výborné na fotku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 30. června 2006 v 11:54 | Reagovat

Jednu chvíli jsem vůbec nebyla schopná na blog něco napsat. To znám. Taky jsem si říkala, že bych měla každý den něco vypotit, ale občas prostě příjde takovej zásek a nedám dohromady kloudnou větu.

2 Jája Jája | Web | 30. června 2006 v 11:58 | Reagovat

Taky se těším na to divadlo, jsem zvědavá...vezmu taky fo´táček, snad ulovím něco z té atmosféry:)

3 tee33 tee33 | Web | 30. června 2006 v 12:25 | Reagovat

Fascinuje mě, že někdo, koho psaní živí, má ještě tendenci se vypisovat "sám pro sebe" na blogu...

4 Jája Jája | Web | 30. června 2006 v 13:02 | Reagovat

Tee, to máš pravdu:)

5 Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče | 30. června 2006 v 14:53 | Reagovat

To Jája:  Doufám, že ty fotky pak hodíš k sobě na blog. Už teď se těším - na akci i na ty fotky. Jen aby bylo aspoň trochu hezky.

To tee33: To je i pro mě záhada. Blog mě ale dost chytnul, i proto se tolik přemáhám. Hrozně moc chci sem denně něco psát, ale někdy už zbývá jen málo sil.  Sednout si večer ke klávesnici, když u ní sedíš celý den, je fakt děsný. Motivuje mě, že chci mít svůj deníček, záznamník toho, co jsem dělal, snad mi to vydrží, jednou z mých špatných vlastností je totiž to, že se vždycky pro něco nadchnu, brzo mě to přejde a já od toho uteču.  Překonávat tuhle vlastnost je taky motivace :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama