S mojitem na "regéčku"

26. června 2006 v 0:27 | Nabarvené ptáče |  PÍŠE PTÁ CHE
Jak budu trávit příští víkend, už mám naprosto jasno. Budu popíjet mojito a k tomu poslouchat výbornou muziku společně s tisícema lidí. V pátek začíná na polích za Žizníkovem "regéčko". Reggae Ethnic Session - reggae festival. Ani letos na něm nechci chybět. Kéž by vydrželo takový počasí jako dosud, to by byla bezva "džamajka".
Regéčko je společně s festivalem Mácháč největší hudební akcí na Českolipsku. Už je také dlouho a dobře zavedený, což potvrzuje tradiční hojná účast fandů reggae, ska a world music z Německa a hlavně Polska.

Pro jednoho Poláka se stal festival před třemi lety téměř osudným. O jeho kuriózním příběhu jsem tehdy psal. Když Andrzej - tak se tuším jmenoval - společně s dvěma kamarády odjížděl ze Žizníkova, rozhodli se, že budou stopovat. Nevešli se ale do jednoho auta, a tak nejprve jeli jeho přátelé a vzali s sebou všechny věci. Sejít se měli v České Lípě u Kauflandu. Andrzej tam ale nikdy nedorazil. Kaufland prostě nenašel. Jenže jeho baťoh s cestovním pasem, penězi, pitím i jídlem měli jeho kamarádi. Když Andrzej nepřišel ke Kauflandu, vydali se domů do Polska bez něho. Záhy nato požádala polská strana českolipskou policii o vyhlášení pátrání.
V akci byli hledací psi i vrtulník. Policie prohledala celé okolí Žizníkova, ale nic nenašla. Všechno ale dobře dopadlo. Andrzej bez dokladů přešel lesem hranici a pěšky a částečně stopem se vrátil domů. Jestli se na festival další rok vrátil, nebo ne, to už nevím.
Připomnělo mi to, jak jsem se kdysi ztratil při školním výletu s gymplem v Římě. Bylo mi tenkrát hrozně úzko a nevěděl jsem, co mám dělat. Posílal jsem do Česka pohled kamarádce Kristýně, a než jsem to vyřídil, spolužáci a učitelky zmizeli a já nevěděl kam. Mobil jsme tenkrát ještě nikdo neměl, možná jsme ani nevěděli, že něco takového existuje. Při bloudění a hledání mých spolužáků jsem došel ke Coloseu. Vykalkuloval jsem si, že takovouhle památku nemohou naše učitelky vynechat a prostě jsem tam zůstal. Bylo ještě dopoledne. Lehl jsem si na trávník před památkou a čekal. Třída dorazila až pozdě odpoledne, když už mi hodně cukaly nervy a úzkost přiháněla různé myšlenky. Coloseum bylo až poslední zastávkou v itineráři našich učitelek.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jája Jája | Web | 27. června 2006 v 11:04 | Reagovat

Předně musím pochválit tvůj blog, moc se mit u líbí. Já jsem z Nového Boru, zaregistrovala jsem tenkrát ty plakátky, že ho hledají. Zrovna včera jsme si s přítelem říkali, jak to asi dopadlo...tak jsem ráda, že dobře!

2 Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče | 27. června 2006 v 12:46 | Reagovat

Jupíí, to jsem rád, že si sem našel cestu někdo z Českolipska. Snad sem budu moct brzy vlepit i nějakou novoborskou historku...Jinak díky za pochvalu a hlavně doplnění, ani jsem nevěděl, že se po ztraceném polském mladíkovi pátralo i prostřednictvím plakátů. Taky jsem rád, že to tehdy dobře dopadlo.  Potěšilo mě to hned, jak jsem to tehdy dozvěděl od policistů. Volal jsem jim aso po dvou týdnech, jestli je v případu Andrzeje něco nového. A oni mi řekli: "Ale ten už je dávno doma!"

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama