Neviditelní hlídači s neviditelným řádem v zádech

7. června 2006 v 0:58 | Nabarvené ptáče |  Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
Jestli něco z poslední doby považuju za pěknou ptákovinu, pak je to rozhodnutí vedení města v České Lípě, které si vymyslelo, že zřídí funkci hlídače městského parku. Střídají se v ní údajně dva muži, kteří dohlížejí na dodržování provozního řádu parku. Nemají vůbec žádné pravomoci a když by chtěli řešit nějaký přestupek, nemůžou. Musejí si na to zavolat městskou policii. Ptákovina je to podle mě proto, že tohle mohla s naprostým klidem zastat právě městská policie. Pro městský park a přilehlé centrum města mohla vyčlenit jednoho strážníka. Ostatně už asi před dvěma lety se strážníci holedbali, že na každém sídlišti a v každé čtvrti bude jeden strážník, který tak bude mít svůj rajón, bude se v něm pohybovat, lidé ho budou znát, on bude znát je, bude vědět, co se v jeho rajónu děje apod. Radnice už několikrát vyhodila peníze, kterých nemá dostatek (kdyby jich měla dost, už by dávno postavila víceúčelovou sportovní halu), jen tak pánubohu do oken. Tohle je další případ: mohly se ušteřit dva platy = peníze pro hlídače, co vůbec nic nezmůžou.
Ostatně strážníci mají navíc k dispozici i jízdní kola. Kdyby se jeden z nich parkem čas od času projel, pak zkontroloval náměstí TGM, zajel si na kafčo na stanici na Škroupově náměstí a zase vyrazil do parku, určitě by nic důležitého nezmeškal. Ať se na mě na radnici nezlobí, ale se zbytečnými hlídačemi se opravdu nesmířím.
A to jsem ještě nezmínil další perlu spojenou s tímto případem. Ti zbyteční hlídači v parku totiž podle vyjádření radnice střeží dodržování provozního řádu parku. Kdo ten řád, četl, ten ví, že se teď strašně směju. Tady je jen malý úryvek z onoho řádu: "v době od setmění do rozednění je zakázáno pohybovat se v parku mimo vyznačené cesty (chodníky) a vstupovat na veřejnou zeleň". To je asi opravdu unikát - pokud znáte jinou závaznou právní normu, kde se vyskytuje termín "od setmění do rozednění", dejte mi o ní určitě vědět! Až jednou konečně jednoho z těch hlídačů potkám ( bydlím u parku, ale ještě jsem toho strážce neviděl - buď jsou neviditelní, anebo se zjevují jen od klekání do ptačího halekání), tak se ho určitě zeptám, jak pozná, jestli se už stmívá.
Zřejmě stejně málo jako oni hlídači, se zjevuje i zmíněný legrační provozní řád parku. Je podobně dobře utajený jako jeho strážci. Kdysi visel u parku na ceduli, ale ta už myslím vzala za své, hlídač ji asi neuhlídal. No a jinak se s provozním řádem nesetkáte. Není ani na webových stránkách města (kromě zmínky, že vzniknul), ani na webu městské policie. Tomu ale rozumím, s takovým klenotem by se nechlubil ani ten největší narcis. Fakt povedená záležitost.
PS. Až po napsání článku jsem dnes zjistil, že u parku byly nově usazeny cedule s provozním řádem parku. Budu sledovat, jak dlouho vydrží.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama