Lháři mezi kašpárky

17. června 2006 v 12:37 | Nabarvené ptáče |  Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
Jak se lže na českolipské radnici? Lehce a bez okolků. Jen pár příkladů z posledních dní.
1) Případ Dubice
"Je tam asi osm set tisíc sinic na mililitr," hořekoval místostarosta Jan Stejskal nad koupalištěm, se kterým si místní radnice pod jeho spoluvedením vůbec neví rady. Jen přešlapuje a dělá jednu botu za druhou. Teď i lže. Těch sinic v jednom mililitru tam jsou téměř dva miliony. Potvrdila to firma, která tam dělala testy.
"Přitom jsme v Dubici vybudovali kanalizaci," snažil se Stejskal vnutit novinářům. Kanalizace není dokončená, většina lidí v Dubici se na ní nechtěla připojit. Pro zastavení neustálého znečišťování koupaliště v Dubici už radnice víc neudělala.

Radnice kolem Dubice nedělá podivné kousky jen letos. Vloni si za čtvrt milionu zaplatila chemické čištění tak, jak to předtím úspěšně provedli v Doksech na Máchově jezeře. Jenže v Dubici to nezabralo, voda se ani na chvíli nedostala do normy stanovené hygieniky. I když už bylo úplně jasné, že se bude dál jen zhoršovat, tisková mluvčí přesvědčovala novináře, ať o tom zatím nepíšou, že se to třeba ještě zlepší. Několikanásobně se to zhoršilo.
2) Případ ředitele ZŠ Partyzánská Česká Lípa
Na jedné základní škole se vzbouřili odboráři mezi učiteli proti řediteli školy a vyzvali školní inspekci, aby prošetřila jeho jednání. Inspekce to prošetřila a dle vyjádření, o které jsem jí požádal, nic nenašla. Podobné výsledky prezentovala přede dvěma měsíci českolipská starostka. Připomněla mi to i na jednání, na které si mě pozvala k sobě na kobereček. Kontroly nic neodhalily.
A tento týden? Vedení města rozhodlo řediteli snížit plat na dobu neurčitou, prý na základě těch kontrol. Radnice otočila o 180 stupňů. Lže teď, anebo lhala předtím? Proč? Na základě kontrol to nebylo.Není to proto, že se blíží komunální volby? A proč radnice tuto informaci prezentovala na tiskové konferenci, ale do oficiální tiskové zprávy ji nezařadí?
3) Případ slavnostního otevření
Jedny volby skončily, ale další - ty komunální - jsou před námi. Vedení města udělá všechno, aby v nich uspělo. Když píšu udělá všechno, myslím tím i neférové praktiky. Ostatně v tomhle má bohaté zkušenosti. A už je začíná uplatňovat.
Během městských slavností se měla otevírat opravená Panská ulička (asi nejmenší ulice ve městě, kterou tohle vedení města opravovalo nejméně tři roky a pořád navyšovalo její rozpočet. Firmu, která opravu prováděla, vlastní manžel vedoucí investičního oddělení na českolipské radnici. To ale ještě nemusí nic znamenat). Jenže opravená ulička se nebude otevírat. Slavnostní otevření bude až později. Vysvětlení tiskové mluvčí: nechtěli jsme, aby taková událost zanikla ve víru oslav. Moje vysvětlení: Souhlasím s tiskovou mluvčí a dodávám: a proto posuneme její otevření blíž ke komunálním volbám.
Starostka města se nedávno na tiskové konferenci holedbala, že během slavností se slavnostně otevře i dokončený areál kolem altánku v parku a opravená Mohauptova kašna. Nyní to radnice dementovala. obojí bude hotové, ale otevře se to až později. Musí se to před těmi komunálními volbami správně načasovat?
Vsadím se o cokoliv, že před volbami vyjde v Městských novinách tablo všech staveb, které se radnici podařilo uskutečnit. Normálně nic takového radnice nedělá, ale před volbami využije všechno. Je to taková hra našich komunálních kašpárků.
4) A ještě k volbám
Na webu města vyšel článek s názvem Slavnosti města budou v letošním roce opravdu velkolepé. To je škoda, že je radnice neudělala velkolepé už vloni nebo předloni. Proč jsou velkolepé až ty před komunálními volbami? Kupuje si tím radnice hlasy voličů?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama