Co ptáče chce a nechce?

5. června 2006 v 13:00 | Nabarvené ptáče
Nabarvené ptáče se vylíhlo 5. června 2006. Proč vzniklo a co lze od něj čekat?

Blog jako bič
Nabarvené ptáče nechce nic víc a nic míň, než může nabídnout každý takový blog, internetový deníček. Ptáče sepisuje denní postřehy, nápady, myšlenky, příhody, pochvaly, kritiky i vzpomínky a umísťuje je na tuhle internetovou stránku. Ptáče, před lety inspirované unikátními deníkovými zápisy Jana Zábrany, si také vždycky chtělo vést deník. Jenže po pár dnech, někdy i týdnech, deník přerušilo a už se k němu nevrátilo. Tenhle blog má být proto především bičem na ptáče, aby s deníkovými záznamy vydrželo co nejdéle.
Tajemství zákulisí
Ptáče chce prostřednictvím svých postřehů nabídnout také alespoň malou možnost nahlédnout do zákulisí regionální politiky, regionální kultury a společenského života a života regionálních médií. Občas se tu dá proto najít to, co už se do novin nevešlo, nebo to, co by tam z různých důvodů vyjít nemohlo. Vždy to ale budou jen subjektivní dojmy, postřehy a úvahy. Zdůraznňuji, že subjektiívní, a tak je nepřeceňujte a nedávejte jim významy, jaké nemají.
Tyto záznamy o tom, co se do novin nevešlo, ptáče nepíše, aby se s nimi chlubilo. Je to ale součást jeho každodenního života a chce si na ni také nějakou formou uchovat vzpomínky. A kam to napsat, když ne do deníčku?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Aktuální články

Reklama