Čekal jsem kyblík se skládacím metrem

27. června 2006 v 19:19 | Nabarvené ptáče |  Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
Tak jsem si myslel, že dneska dostanu kyblík a skládací metr, ale přepočítal jsem se. Místo toho mám brašničku na zahradnické nářadí (pokud jsem to správně identifikoval, v životě jsem nic podobného neviděl) včetně nějakých malých nástrojů pro zahradníky, pěkný blok, propisku a letáčky s radami, jak zahradničit, stavět nebo grilovat. Byl jsem už natolik smířený s kyblíkem, že je mi to teď trochu líto, že jsem ho nedostal.
Sice jsem neměl úplně rozmyšleno, co bych s ním dělal, ale už jsem si představoval, jak si ho vezu domů.
Je to taková příjemná (i když trochu možná kontroverzní) součást novinařiny. Společnosti, které pořádají tiskové konference, chtějí hostit novináře se vším všudy, a tak jim většinou dávají dárečky. No a dneska byla tiskovka OBI, které zítra ráno otevře v České Lípě svoji novou pobočku, nový hobbymarket.

Z těch dárečků si občas děláme legraci. I proto jsme pár dní dopředu tipovali, co nám asi OBI dá. Já to viděl právě na kyblík a skládací metr. No ale teď aspoň udělám radost druhým. Nářadí s brašničkou a letáčky s radami dostane máti, které v rodině pro její lásku k zahradě říkáme Mičurin, a propisku dám sousedovi, co je sbírá. Blok si nechám, ten je pěknej. Už mě napadlo, že je škoda do něj psát, hodil by se spíš na kresby.
Českolipská tiskovka OBI byla docela zábavná. Uváděli ji Gondíkovi. Jejich humor moc nemusím, ale pořád to bylo stokrát lepší, než kdyby to uváděla nějaká suchá tisková mluvka. Novináře v OBI vítal sporťák Pavel Poulíček, který zřejmě jako vedlejšák pracuje pro PR agenturu, která pro různé společnosti zajišťuje mediální servis. Pak nám ještě na plátno promítali Ivana Vodochodského, který - jestli jsem to dobře pochopil - byl ve vedlejší budově.
Dnes večer bude ještě u OBI probíhat nějaká velká show, ale té se už účastnit nemusím. Na tyhle akce moc nejsem. Jen dodávám, že je to prý nejrychleji postavené OBI v republice a také jediné OBI, které je v Česku propojené ještě s jiným marketem, v tomto případě s Intersparem.
PS. Zdatnější hobby lidé právě shledali, že to, co jsem považoval za brašničku, je sedátko :-)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Ivo Kosař Ivo Kosař | E-mail | Web | 11. července 2008 v 15:20 | Reagovat

Hledám sběratele reklamních propisek na jejich výměnu. viz web

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama