Aspoň na jeden den, aspoň na jeden pohled

29. června 2006 v 1:41 | Nabarvené ptáče |  Z PTAČÍ PERSPEKTIVY
Bylo to zvláštní. Stál jsem včera na ochozu Intersparu, prý symbolu konzumního způsobu života, a měl jsem tak blízko do přírody. Z toho ochozu jsem měl kopce kolem Lípy jako na dlani. Byl by to možná ten nejkrásnější rozhled, tedy kdyby ho neprznily ty za socialismu postavené paneláky. Nad jedním z nich bylo vidět i Bezděz. Ale opravdu jen hrad, kopec byl schovaný zřejmě za kuchyněmi rodin ve 12. a 13. patře. Vlhošť se zatím "zastavět" nepodařilo, zato po Ronovu nebylo přes tlustý sklo paneláku na Severu ani památky. Ale Kozelský hřbet se v uličce mezi dvěma domy typu panel-panel a zase panel vyjímal vcelku dobře. A naštěstí ani paneláky na Ladech se do toho zvláštního panoramatu nezapletly.
Jestli je takovýhle rozhled z ochozu Intersparu, jaký teprve musí být z rozhledny na Špičáku? To musí být hotové představení. Jenže takový rozhled už nikdo z nás nikdy nebude mít. Rozhledna je přitom opravená, ale holt kvůli anténám mobilních operátorů nepřístupná.

A ten, komu rozhledna patří, na ní od nich rejžuje obrovské peníze každý rok. Od města ty pozemky na Špičáku přitom získal za hubičku. Ale to je jen další špína z panoptika, které se tu odehrává.
Pod tím konzumním ochozem je obrovská plocha, která by mohla sloužit jako veřejná zeleň. Je zatravněná. Ale v její spodní části už vyrostl autosalón Škodovky a nad ním je mně neznámé betonové monstrum. Kolem nich jen rozorané cesty. Jednou v tom betonu úplně zmizíme a děti dětí našich dětí se budou na trávu jezdit dívat do botanickejch zahrad.
Popravdě stavte si klidně co chcete. Klidně na tu trávu, co tam ještě zbyla, šoupněte další obludu ála Interspar. Ale vraťe nám rozhlednu na Špičáku. Aspoň na jeden den. Aspoň na jeden pohled. Ale teď, co nejdřív. Rychle. Dokud je ještě něco vidět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 tee33 tee33 | Web | 29. června 2006 v 10:55 | Reagovat

Takže výhled si uzurpují technici mobilních operátorů, zdá se... Co se s nimi domluvit? :)

2 Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče | 29. června 2006 v 20:23 | Reagovat

No!!! Že bych si vzal montérky a vyrazil s nima na nějakou plánovanou údržbu? :-) To ale není špatný nápad

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama