Asi se už vidím slavným hercem

20. června 2006 v 20:45 | Nabarvené ptáče |  PÍŠE PTÁ CHE
Asi se už vidím slavným hercem. Včera jsem psal o pátrání ve snářích a místo snář jsem v jedné větě klidně napsal scénář. A všiml jsem si toho až dneska. Nevím, na co jsem myslel.
Možná mě ovlivňuje knížka, kterou teď čtu - Koně se přece střílejí. Hlavní hrdina toužil dělat u filmu, nejraději prý režiséra krátkometrážních filmů. Jenže mu to nevyšlo, na konci děje je definitivně odsouzen k trestu smrti.
Čtu Koně se přece střílejí už podruhé nebo potřetí. Je totiž slaboučká a k jejímu přečtení se proto donutím. Naopak u tlustých bichlí ztrácím motivaci. A tak k nim aspoň čichám (je správně čichám nebo čuchám? Nebo čenichám?) Čím větší kniha, tím lepší vůně papíru.¨

No, vždycky to asi neplatí. Ale každá nová knížka má úžasnou vůni. Kdybych si moh vybrat, jak umřít, tak pod hromadou rozevřených nových knih.
Ale nechci psát o umírání. V sociální komunikaci jsme se učili, že takovému přebreptu, kdy nějaké slovo zaměníte za úplně jiné, jako byste v tu chvíli mysleli na něco jiného, se říká freudovský přeřek. Takže, pane Freude, za ten scénář můžete Vy! .
Nebo, že bych se už viděl slavným hercem? Teď se ale vůbec nemůžu rozhodnout, jakým slavným hercem bych chtěl být. Možná Marlonem Brandonem, abych zažil natáčení Apokalypsy, možná Denzelem Washingtonem, protože mě dojímal jeho Muž v ohni, anebo Harrisonem Fordem, protože mě jako kluka uchvátily Star Wars. A když bych se mohl vtělit do herečky, vybral bych si ty, které se mi nejvíc líbí - Catherine Zeta-Jones, Renée Zellweger nebo Penelope Cruz - ta ale jenom ve španělských filmech, když začínala. Takový film Šunka šunka!, jeden z jejích prvních...Tam to jiskří.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eduard Nud Eduard Nud | 30. června 2017 v 17:43 | Reagovat

Ještě nikdo se nestal slavným jako někdo jiný, ale pouze jako on sám. Chce to jediné. Dodržovat zásady Vontské rady: Buďme svorni. Žlutá je barva naše. Nevyzraďme nic, co víme. Mlčenlivost chrání nás. Jinými slovy: Vrána vráně oči nevyklove.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama