"A takhle to dopytlíkujou až do finále"

10. června 2006 v 12:19 | Nabarvené ptáče |  PÍŠE PTÁ CHE
Tak jsme se konečně dočkali. Začalo fotbalové mistrovství světa. Když na něm naši fotbalisté hráli naposledy (v roce 1990), bylo mi 11 let. Pokud si dobře vzpomínám, zápasy ve skupině i osmifinále s Kostarikou jsem tehdy sledoval ještě doma. Když naši fotbalisté nastoupili ve čtvrtfinále proti Německu, byl jsem už na letním táboře v Horažďovicích v jihozápadních Čechách. Vzpomínám si, že řidiči autobusu, který nás na tábor dovezl, si na čtvrtfinále roztáhli na táborovém plácku malou televizi a nechali si nás posílat do potoka, kde se jim chladili lahváče. Vybavuje se mi věta jednoho z řidičů, kterou pronesl, když naši prohráli: "A takhle to ti Němci dopytlíkujou až do finále." No a měl pravdu. Ostatně tehdejší německé tažení k světovému titulu se připomíná i ve výborném německém filmu z posledních let Good Bye, Lenin.
Kam to asi letos dopytlíkujou naši? Přiznám se, že jsem pesimista. Mám dvě varianty osudu našich fotbalistů. Koho to zajímá, tady jsou:
Varianta A:
Naši nepostoupí ze skupiny. Porazí sice USA i Ghanu, ale prohrají s Itálií, takže budou mít 6 bodů. USA sice úvodní zápas s námi prohrajou, ale pak porazí Itálii i Ghanu a budou mít rovněž šest bodů. Itálie porazí Ghanu, prohraje s USA a do hry se vrátí výhrou nad námi, čímž rovněž dosáhne šesti bodů. Ze tří šestibodových na tom ale budeme my z hlediska skóre ve vzájemných zápasech nejhůř a pojedeme domů.
Varianta B:
Postoupíme ze skupiny, ale osmifinále bude naše konečná. Už teď můžeme odhadovat, že nás tam čekají Brazilci, asi nejsilnější tým světa, a nebo Chorvati - tým, který v kvalifikaci ani jednou neprohrál. A jejich styl hry nám podle mě nebude sedět.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama